Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Wycieczka klas I-III

26 kwietnia 2024 r. klasy I – III wyjechały na wycieczkę do Katowic.

W kinie Helios uczniowie obejrzeli film pt. ”Akademia Pana Kleksa”, uwspółcześnioną wersję powieści Jana Brzechwy pod tym samym tytułem. Produkcja przedstawia historię na pozór zwykłej dziewczynki Ady Niezgódki, która trafia do tajemniczej Akademii, gdzie nauczycielem jest Pan Kleks. Wspaniali aktorzy, kostiumy, malownicza scenografia oraz efekty specjalne przeniosły wszystkich w magiczny świat. Dopełnieniem całości była muzyka, która doskonale oddała nastroje panujące na ekranie. Film "Akademia pana Kleksa" zawiera wiele wartości edukacyjnych. Pokazuje m. in. jak ważna jest przyjaźń, współpraca i akceptacja inności.

Drugim punktem programu był smaczny obiad w restauracji Prodiż.

Następnie udaliśmy się na audiowizualną wystawę Kleks. Magia Kina. Razem z przewodnikiem uczniowie poznali kulisy powstania Akademii Pana Kleksa w reżyserii Macieja Kawulskiego, oryginalną scenografię oraz kostiumy i rekwizyty wykorzystane w filmie. Ponadto wzięli udział w rysunkowych warsztatach tworzenia stroju Pana Kleksa oraz wykonywania amuletów. Niewątpliwą atrakcją okazały się stanowiska do robienia pamiątkowych zdjęć. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek.

Wyjazd dostarczył uczniom wielu ciekawych wrażeń oraz przyczynił się do integracji zespołu.