Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Rekolekcje wielkopostne

W piątek 22.03.2024 r. w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Na początku uczniowie wraz z nauczycielami udali się do kościoła, gdzie o. Marek odprawił msza świętą wraz z kazaniem rekolekcyjnym i śpiewami rekolekcyjnymi. Drugi etap rekolekcji odbył się w szkole, o. Błażej opowiadał i przedstawiał zdjęcia z misji w Afryce.

Rekolekcje Wielkopostne były dla nas czasem przemyśleń, modlitwy, wyciszenia i refleksji. Czasem bliższego kontaktu z Bogiem, osobistego nawrócenia, pokuty i odkrywania tajemnicy wiary.
Była to chwila, która przygotowała nas do głębszego przeżycia tajemnicy Paschy, czyli męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
Za zorganizowanie rekolekcji dziękujemy pani katechetce p. Urszuli Cholewa.  

 

 
koncepcja modlitwy, ludzkie ręce otwierają dłonie do góry, aby oddać cześć bogu Jezusowi Chrystusowi na tle krzyża – zdjęcie