Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Konkurs czytelniczy w klasie 1

12 stycznia 2024r. uczniowie klasy pierwszej otrzymali  książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak – jednej z najlepszych polskich ilustratorek. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest dopełnieniem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Realizowana jest przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podstawowym założeniem akcji jest zwiększenie udziału dzieci w kulturze czytelniczej poprzez zachęcenie do regularnego korzystania z bibliotek publicznych i szkolnych. 
Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło: „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”.
Imprezie towarzyszył konkurs czytelniczy „Jesteśmy przyjaciółmi Franklina”.  Uczniowie pracowali w drużynach trzyosobowych. Mieli do wykonania różne zadania: podać tytuł książki o Franklinie po wybraniu rekwizytu, dokończyć tytuł książki o Franklinie, rozszyfrować tajną wiadomość, odgadnąć nazwy bohaterów. Najwięcej emocji wzbudził konkurs „Łapania muszek”. Za pomocą rurek do picia należało przenieść jak najwięcej papierowych muszek na talerzyk. Wszystkie drużyny wspaniale współpracowały i wykazały się dużą znajomością książek o Franklinie.  Po podsumowaniu wyników różnice punktowe były niewielkie. Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Malwina Basiura, Nadia Jasny, Adam Pietruszka. Drugie miejsce zajęły: Martyna Besuch, Michelle Wieczorek, Amelia Sciborski. Trzecie miejsce zajęli: Oliwer Maintok, Karol Pieruszka, Florian Drescher. Gratulujemy wszystkim dzieciom wspaniałej postawy podczas rywalizacji.  Organizatorem konkursu była Bogusława Zachwey. W jury zasiadała Pani Elżbieta Kotterba.