Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Bożonarodzeniowa wycieczka

12 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 4 i 5 pojechali autokarem  na wycieczkę do Kędzierzyna -Koźla.  

Celem wycieczki było poznanie regionu oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz teatralnej. 

W kinie Helios uczniowie obejrzeli film pt. „Wonka”. Film opowiadał o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką.  

W Muzeum Ziemi Kozielskiej uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu kukiełkowym pt. "Legenda kozielska", z którego dowiedzieli się skąd wziął się herb miasta. W podziemiach zamku uczniowie brali udział w warsztatach - ozdabiali inicjały. W muzeum zobaczyli mury starej wieży, podziwiali ciekawe eksponaty  muzealne oraz potężną armatę.  

Wdrapali się  na wieżę zamku podziwiając wspaniały widok na okolicę.  

Cała wycieczka odbyła się w bożonarodzeniowej  atmosferze uczniowie  mogli poczuć magię świąt, usiąść w saniach św. Mikołaja, podziwiać świąteczne dekoracje oraz potężne choinki w Ogrodach oraz na kozielskim rynku.  

Wycieczka dostarczyła uczniom klasy 4 i 5 moc wrażeń -zadowoleni i szczęśliwi wrócili do domów.   

Pani Jola i pani Iza dziękują uczniom za wspólnie spędzony czas.