Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Konkurs czytelniczy w klasie II

Konkurs czytelniczy w klasie 2.
Konkursy są wspaniałą okazją na nietuzinkowe omówienie i utrwalenie wiadomości z lektury. Ponadto rozbudzają dociekliwość intelektualną i poznawczą dzieci, stwarzają możliwości prezentacji posiadanej przez uczniów wiedzy, rozwijają zainteresowania, tworzą okazję do współzawodnictwa oraz uczą współdziałania w grupie. Mają też dużo walorów wychowawczych – uczą jak wygrywać, jak przegrywać oraz kulturalnej rywalizacji.
 
28 listopada 2023r. odbył się w klasie 2. konkurs czytelniczy „Co wiesz o Pani Wronie i jej przyjaciołach?” Pięć drużyn walczyło o zwycięstwo. Do wykonania mieli różne zadania: wyzwania ortograficzne, łapanie papierowych żabek słomką do picia,  kolorowanie inną ręką niż się posługują do tego, pytania związane z treścią lektury, czytanie ze zrozumieniem w oparciu o treść lektury. Było więc dużo emocji i wesołej zabawy. 
Wyłoniono trzy zwycięskie drużyny. Pierwsze miejsce zajęły: Lena Kiehl, Lilianne Pasja, Natalia Sługocka, drugie miejsce: Oliwia Lazar, Nadia Morcinek, trzecie miejsce: Julia Torka, Zofia Szulc, Karol Ziegler. Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodycze, podkładki pod kubek i zakładki do książek. Zwycięskie drużyny dodatkowo czasopisma dla dzieci.
 
Konkurs przygotowała pani Bogusława Zachwey. W jury pracowały: pani Justyna Zgrzebniok z Publicznej  Biblioteki w Łanach oraz pani Sandra Sciborski z Rady Rodziców. Słodkości na imprezę zorganizowała pani Sylwia Szczuka.