Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Przerwa na czytanie w naszej szkole

Od kilku lat nasza szkoła włącza się w akcję czytelniczą „Przerwa na czytanie”. W tym roku  była to  już nasza IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.  
Celem akcji jest:  promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,  integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji        i każdym miejscu.
W poprzednim roku akcja odbyła się w aż 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach. Dodatkowo został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 578 433 osób.
Ciekawe jak będzie w tym roku?  Włożyliśmy naszą „cegiełkę” w to przedsięwzięcie. Dnia 19.10.2023 r. podczas długiej przerwy wszyscy spędziliśmy czas w błogiej ciszy z ulubioną książką. Uczniom klasy pierwszej czytały starsze koleżanki z klasy szóstej. Pozostali czytali samodzielnie. O wynikach tegorocznej akcji dowiemy się w grudniu. Koordynatorem akcji była Bogusława Zachwey.