Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Przerwa na czytanie

Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w akcji czytelniczej „Przerwa na czytanie” i dołożyliśmy naszą „cegiełkę” próbując ustanowić nowy rekord w czytaniu na przerwie.
Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Celem akcji jest:
– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Udział w biciu rekordu brała cała społeczność szkoły: wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy. Najmłodszym uczniom stworzyliśmy wygodną  „Strefę czytania”, w której  starsze koleżanki czytały im bajki.   
Uczniowie klas 1-3 utworzyli wygodne kąciki czytelnicze z wykorzystaniem poduszek i kocyków. Starsi koledzy czytali w klasach i na korytarzach.
Impreza czytelnicza ożywiła frekwencję uczniów w bibliotece. Zachęciła do sięgnięcia po książkę.
Ciekawe, czy ustanowiliśmy nowy rekord? Statystyki i  sprawozdanie zostaną podane w grudniu przez organizatora. 
Koordynatorem akcji była Bogusława Zachwey - bibliotekarka szkolna.