Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

„Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie" w naszej szkole

27 października  2021 r. nasza szkoła przystąpiła do  II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.  Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Już kolejny rok z rzędu uczestniczymy w akcjach  promujących czytelnictwo w naszej szkole. Stało się to już naszą  wspaniałą tradycją. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do pobicia ostatniego wyniku, z poprzedniego roku. Akcję promowaliśmy w naszej szkole poprzez informacje na gazetce szkolnej i informacje przekazywane uczniom przez Samorząd Uczniowski. Akcja spotkała się z dużym zaangażowaniem wielu uczniów. Spora grupa uczniów odwiedziła bibliotekę szkolną i wypożyczyła sobie książkę na ten dzień. Niektórzy przyszli z własnymi książkami, była okazja do zaprezentowania prywatnych księgozbiorów. Uczennice klasy ósmej przygotowały się do przeczytania pierwszoklasistom pięknych bajek. Zorganizowały wygodną strefę do słuchania. Niektórzy uczniowie przynieśli poduszeczki i kocyki i przygotowali wygodne miejsca do czytania.

Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole  (116 uczniów) oraz nauczyciele i pracownicy szkoły (12 osób). Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękuję wszystkim za rzetelność i prawdziwe zaangażowanie w tę piękną międzynarodową akcję czytelniczą.

Koordynatorem akcji w naszej szkole jest bibliotekarka szkolna Pani Bogusława Zachwey.