Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Przerwa na czytanie w naszej szkole

13.10.2020 r. nasza szkoła uczestniczyła w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Udział w biciu rekordu brała cała społeczność naszej szkoły: wszyscy uczniowie, nauczyciele. Łącznie czytało nas razem 106 osób. Najmłodszym uczniom – klasie 1 czytała bibliotekarka i inni nauczyciele.

Celem akcji było:

  • promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska lokalnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Ciekawe, czy uda nam się w tym roku ustanowić nowy rekord i pobić oszałamiający wynik z ubiegłego roku: 158 809 osób czytających na przerwie z 991 placówek w Polsce i 14 za granicą.

Wyniki zostaną podane na gazetce szkolnej. Koordynatorem akcji w naszej szkole była Bogusława Zachwey.