Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Informacja Dyrektora PSP w Łanach

Szanowni Nauczyciele, Rodzice oraz drodzy Uczniowie

Dyrektor PSP w Łanach informuje, że od 25.03.2020 r. do 10.04.2020 r. w naszej szkole obowiązuje czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły w związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493). Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy jest szczególna i wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji oraz współpracy. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Nauczyciele i uczniowie pracują zgodnie z obowiązującym planem lekcji, z tym że 1/3 przydzielonych godzin nauczyciel wykorzystuje na powtórzenie i utrwalenie wiadomości oraz na konsultacje z uczniami i rodzicami poprzez e-dziennik, pocztę elektroniczną, SMS, platformę epodreczniki.pl i komunikatory.

Nauczyciele

Zwracam się z prośbą do Was o zwrócenie szczególnej uwagi na równomierne obciążenie ucznia zajęciami oraz przekazywanymi informacjami w danym dniu, a także uwzględnienie możliwości psychofizycznych dzieci. Miejmy na uwadze to, że duży wpływ na motywację dziecka ma także pozytywna ocena jego rezultatów pracy tzn. doceńmy jego starania, zauważmy zaangażowanie. Chwalmy go nawet za drobne postępy. Warto doceniać nie tylko efekt końcowy, ale fakt przystąpienia dziecka do pracy, wysiłek wkładany w naukę, drobne postępy. Pomóżcie uczniom dostrzec korzyści jakie mogą odnieść z posiadanej wiedzy i zastosować ją w codziennej rzeczywistości. Pokażcie im, że nauka może być interesująca.

Rodzice

Proszę Was o wyrozumiałość i cierpliwość. Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładacie Państwo w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy sytuacja jest wyjątkowa. Nie wyręczajcie swoich dzieci w odrabianiu zadań. Udzielajcie im wskazówek i wyjaśniajcie wątpliwości, a także zachęcajcie ich do samodzielności. Współpracujmy razem z korzyścią dla naszych uczniów. Nauczyciele i Dyrektor poprzez e-dziennik, pocztę elektroniczną i komunikatory są do Waszej dyspozycji. Życzę Wam powodzenia!

Uczniowie

Planujcie swoją codzienną naukę i rytm dnia. Przygotowujcie się i zadbajcie o porządek na biurku i wokół siebie. Róbcie przerwy gdy poczujecie zmęczenie. Pogimnastykujcie się, a jeżeli to możliwe, zaczerpnijcie świeżego powietrza. Dbajcie o swoją higienę osobistą. Pamiętajcie też o zdrowym odżywianiu się. Jedzcie regularnie i często. Pamiętajcie o zdrowych przekąskach, np. warzywach, owocach. Unikajcie słodyczy i słodkich napojów. Nie oglądajcie zbyt często programów informacyjnych. Postarajcie się selekcjonować informacje. Pamiętajcie również, by nie pracować przed komputerem wieczorami, przy zgaszonym świetle. Zachowujcie odpowiednią odległość oczu od ekranu monitora, która powinna wynosić około 80 cm. Jesteście w domu właśnie po to, abyście mogli czuć się bezpiecznie. Bardzo wiele zależy od Was samych. Ograniczcie kontakty z innymi osobami. Pamiętajcie! Nie jesteście sami! W każdej chwili możecie napisać do nauczyciela lub swojego wychowawcy.

W załączeniu dokument opracowany przez MEN – Kształcenie na odległość: Poradnik dla szkół, rodziców i uczniów.

PDFksztalcenie_na_odleglosc_poradnik_dla_szkol.pdf (1 010,11KB)
 

Dyrektor PSP w Łanach – mgr Alfred Kordula