Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Śniadanie daje moc

8 listopada uczniowie klas I – III naszej szkoły włączyli się do ogólnokrajowej akcji pod hasłem – Śniadanie daje moc. Organizatorem jej było Partnerstwo Dla Zdrowia.
Pomysł zainicjowany został cztery lata temu w Unii Europejskiej przez Komisarza ds. Zdrowia i ten dzień w wielu krajach Unii już od kilku lat jest obchodzony jako „Dzień Zdrowego Śniadania”. Jednym z celów akcji jest propagowanie prawidłowego żywienia dzieci oraz uświadamianie znaczenia spożycia śniadania przed nauką w szkole.
Wspólne przygotowanie i spożycie śniadania w klasie sprawiło dzieciom wiele radości. Pracowały z wielkim zaangażowaniem i prześcigały się w pomysłach przygotowując kanapki, koreczki. Czego tam nie było? Muchomorki, stateczki, motylki, kwiatki, lody, rybki… Cała kraina bajek. W czasie pracy pomocą wspierały naszych małych kucharzy mamy, nawet babcie. Dzięki ich inicjatywie stoły wyglądały wspaniale.
Pomysł bardzo się wszystkim spodobał. Na pewno za rok znów włączymy się do akcji.
DSC03115_s.jpeg DSC03117_s.jpeg  DSC03130_s.jpeg DSC03145_s.jpeg DSC03157_s.jpeg