Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Koło matematyczne i astronomiczne

Rok szkolny 2011/12 został ogłoszony rokiem Szkoły z Pasją. Nauczyciele naszej szkoły już od wielu lat starają się pokazać uczniom ciekawe sposoby spędzania czasu wolnego i pogłębiania wiedzy, czyli zarazić ich swoimi pasjami. Od lat istnieje w PSP w Łanach Koło Astronomiczne. W bieżącym roku szkolnym chęć uczestniczenia w jego zajęciach zadeklarowało 28 uczniów. Odbyły się już pierwsze zajęcia w plenerze, na których najmłodsi członkowie koła zdobywali wiedzę o Układzie Słonecznym. Starsi, w pracowni komputerowej, przypomnieli sobie jak samodzielnie korzystać z programu astronomicznego „Stellarium”.

Koło Matematyczne w roku szklonym 2011/12 wznowiło swoją działalność i zgromadziło 12 uczniów. Włączyli się oni w ogólnopolski projekt mający na celu podniesienie poziomu edukacji matematycznej młodzieży i wymianę doświadczeń kadry pedagogicznej. Program opiera się na nowoczesnych metodach nauczania z wykorzystaniem:
·         technik multimedialnych
·         sposobów efektywnej nauki
·         gier strategicznych
·         wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami projektu

DSC02636_s.jpeg DSC02642_s.jpeg