Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Ratujemy i uczymy ratować

W kwietniu 2006 r. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uruchomiła program edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”. Ogólnopolski program szkolenia ruszył od września 2006r. Programem objęty jest teren całej Polski. Skierowany jest on do najmłodszych, czyli dzieci w klasach nauczania zintegrowanego. Realizowany jest dzięki grupie 150 wolontariuszy Pokojowego Patrolu, którzy ukończyli zorganizowane przez Fundację specjalne kursy instruktorskie, prowadzone przez specjalistów ze stowarzyszenia AHA – American Hart Associaton – propagującego naukę podstawowych zasad udzielenia pierwszej pomocy i ideę powszechnego dostępu do automatycznej defibrylacji. Pracującymi przy programie wolontariuszami, kieruje grupa instruktorów zatrudnionych w Fundacji, którzy koordynują całoroczne szkolenia. Fundacja Wielkiej Świątecznej Pomocy, oprócz nauki, zapewnia także wszystkie materiały dydaktyczne do prowadzenia szkoleń wśród uczniów, w tym każda ze szkół biorących udział w programie otrzymuje profesjonalny fantom. Dzieci uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Zajęcia te w formie zabawy wzorowane są na prowadzonych zajęciach w szkołach norweskich. Forma zabawy oraz odpowiednie pomoce pozwalają skutecznie przekazywać i przyswajać wiedzę na ten temat. Celem szkolenia jest zapoznanie nauczycieli nauczania zintegrowanego z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Od roku szkolnego 2008/2009 program „Ratujemy i uczymy ratować”, jest systematycznie wdrażany we wszystkich klasach nauczania zintegrowanego naszej szkoły  przez panie: Annę Negacz – Kurkiewicz i Irenę  Lepiorz. Ponadto zostały przeprowadzone szkolenia z rodzicami i nauczycielami.

DSC02425_s.jpeg DSC06064_s.jpeg DSC06067_s.jpeg DSC06077_s.jpeg DSC06266_s.jpeg