Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Konkurs polonistyczny

 25 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Wzięli w nim udział uczniowie klas piątych i szóstych: Aleksandra Hreczuch, Piotr Kochoń, Natalia Ficoń, Karolina Schittko, Damian Swolana, Patryk Długosz. Otrzymali do rozwiązania test dotyczący znajomości lektur, sprawdzający umiejętności teoretycznoliterackie, gramatyczne, ortograficzne. Musieli też wykazać się sprawnością pisania, czyli zredagować dłuższą formę wypowiedzi – było to opowiadanie. Myślą przewodnią była „przyjaźń”.

            Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: dyrektor Alfred Kordula, Beata Kordula – nauczyciel języka polskiego oraz pani Sylwia Gurgul.
            Do etapu gminnego zakwalifikowali się:
1.    Natalia Ficoń kl. 5b
2.    Karolina Schittko kl. 5b
3.    Piotr Kochoń kl. 6a
Uzyskali nie mniej niż 75% punktów możliwych do zdobycia. W styczniu będą reprezentować naszą szkołę i rywalizować z najlepszymi mistrzami pióra. Życzymy im powodzenia i samych sukcesów.

DSC00155_s.jpeg