Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Konkurs przyrodniczy

 

                   Dn. 22 listopada 2010 roku w Publicznej Szkole Podstawowej  w Łanach odbyły się eliminacje szkolne IX Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.
 Udział w nim wzięło 11 uczniów z klas Va, Vb, oraz z klasy VI- ej.
                     Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 19 zadań i wymagał od uczniów znajomości różnorodnych zjawisk fizycznych i chemicznych, zjawisk meteorologicznych, skali, orientowania się na planach i mapach, a także dużej wiedzy na temat cech budowy i podstawowych czynności niektórych organizmów żywych, a także krain geograficznych w Polsce i ich rozmieszczenie na mapie, zasad zdrowego stylu życia, higieny i bezpieczeństwa, symboli zamieszczanych w konstrukcjach , mapach, czy planach.
         Uczniowie mieli wyznaczony limit czasowy na rozwiązanie testu, a wiec całą godzinę zegarową . Po sprawdzeniu testów wyłoniona została grupa uczniów, która poprawnie rozwiązała 75% zadań testowych , co w/g regulaminu konkursu oznaczało, że uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu gminnego.
     A oto zwycięzcy etapu szkolnego:

 ALEKSANDRA HRECZUCH KL.VI
 NATALIA FICOŃ   KL.V
 PIOTR KOCHOŃ KL.VI
SABINA KALETA   KL.V
 KAMILA KALETA KL.V
 DAWID PIECHULA KL.VI
 SANDRA KSOL   KL.V
 
DSC00073_s.jpeg