Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Nasza szkoła f_psplany_9a.jpeg g_psplany_10a.jpeg h_psplany_11a.jpeg i_psplany_12a.jpeg j_psplany_13a.jpeg k_psplany_14a.jpeg l_psplany_15a.jpeg m_psplany_16a.jpeg n_psplany_17a.jpeg o_psplany_18a.jpeg p_psplany_19a.jpeg r_IMG_3963_20a.jpeg s_psplany_7a.jpeg t_psplany_8a.jpeg u_psplany_6a.jpeg

Rusza ogólnopolska akcja Szkoła z Gigantami – nauka programowania

Po raz kolejny rusza ogólnopolska akcja „Szkoła z Gigantami”. Jest to seria darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli, którzy chcą podnieść swoje cyfrowe kompetencje. Trenerzy – programiści wprowadzą uczestników w świat kodowania. Zajęcia podzielone są tematycznie na 2 grupy wiekowe. Uczniowie w wieku 9-12 lat będą odkrywać programowanie przenosząc się w środowisku Scratch do świata popularnych gier. Natomiast uczniowie w wieku 13-18 lat poznają tajniki języka znaczników HTML i stworzą swoje własne strony internetowe.

Warsztaty dla nauczycieli będą się odbywać w 3 osobnych blokach tematycznych: „Nauczyciel przyszłości – Scratch”, „Nauczyciel przyszłości – Python” oraz „Nauczyciel przyszłości – Prowadzenie lekcji online”. Pierwsze zajęcia startują już 30 listopada. Można się już zapisać. Szczegółowe informacje na stronie:

Giganci Programowania - Nauka programowania dla dzieci i młodzieży.