Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Nasza szkoła f_psplany_9a.jpeg g_psplany_10a.jpeg h_psplany_11a.jpeg i_psplany_12a.jpeg j_psplany_13a.jpeg k_psplany_14a.jpeg l_psplany_15a.jpeg m_psplany_16a.jpeg n_psplany_17a.jpeg o_psplany_18a.jpeg p_psplany_19a.jpeg r_IMG_3963_20a.jpeg s_psplany_7a.jpeg t_psplany_8a.jpeg u_psplany_6a.jpeg

Przerwa na czytanie w naszej szkole

13.10.2020 r. nasza szkoła uczestniczyła w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Udział w biciu rekordu brała cała społeczność naszej szkoły: wszyscy uczniowie, nauczyciele. Łącznie czytało nas razem 106 osób. Najmłodszym uczniom – klasie 1 czytała bibliotekarka i inni nauczyciele.

Celem akcji było:

  • promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska lokalnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Ciekawe, czy uda nam się w tym roku ustanowić nowy rekord i pobić oszałamiający wynik z ubiegłego roku: 158 809 osób czytających na przerwie z 991 placówek w Polsce i 14 za granicą.

Wyniki zostaną podane na gazetce szkolnej. Koordynatorem akcji w naszej szkole była Bogusława Zachwey.