Egzamin ósmoklasisty
Uległ zmianie harmonogram egzaminu ósmoklasisty. Potrwa on od 16 do 18 czerwca 2020 r.:
język polski – 16 czerwca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00
matematyka – 17 czerwca 2020 r. (środa) – godz. 9:00
język obcy nowożytny – 18 czerwca 2020 r. (czwartek) – godz.9:00
Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca 2020 r.
Do 31 lipca 2020 r. będą ogłoszone wyniki egzaminu ósmoklasisty. Absolwenci odbiorą również w tym dniu zaświadczenia o wyniku egzaminu.
Jego organizacja będzie zgodna z wytycznymi przeciwepidemicznymi, które przygotowało Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Centralną Komisją Egzaminacyjną, a które to przede wszystkim zapewnią uczniom, nauczycielom i pracownikom bezpieczne warunki, a dyrektorowi pomogą w zorganizowaniu pracy w czasie epidemii związanej z COVID-19:
wytyczne dotyczące przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty: WYTYCZNE_Przeprowadzanie_egzaminów.pdf (509,15KB)
Podczas egzaminu uczniowie powinni pamiętać o następujących zasadach: Wytyczne_CKE_MEN_i_GIS_-_plakat.jpeg (398,59KB)
Z aktualnymi informacjami o warunkach przebiegu egzaminu ósmoklasisty należy zapoznać się na stronie CKE:
https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/harmonogram-komunikaty-i-informacje/
INFORMACJE DLA UCZNIA
- Na egzamin przychodzi uczeń zdrowy, bez objawów sugerujących chorobę zakaźną, nie objęty kwarantanną/izolacją lub nie przebywający w warunkach domowych z osobą objętą kwarantanną/izolacją.
- Poza sytuacjami wyjątkowymi, na teren szkoły nie może wejść rodzic ucznia.
- Uczeń nie powinien wnosić na teren szkoły rzeczy zbędnych, np. telefonu komórkowego, książek, maskotek.
- W dniu egzaminu, uczeń przychodzi do szkoły na godzinę ściśle wyznaczoną przez dyrektora. Wchodzi wyznaczonym wejściem, unika tworzenia się grup (przed i po egzaminie), swoje rzeczy osobiste pozostawia w szatni w worku/reklamówce.
- Uczeń korzysta z własnych przyborów piśmienniczych: długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem i linijki. Uczeń nie może pożyczać przyborów od innych zdających.
- Na salę egzaminacyjną można wnieść własną butelkę wody, jeśli zachodzi taka potrzeba, którą należy ustawić obok stolika zdającego (szkoła nie zapewnia wody pitnej ani posiłków).
- W oczekiwaniu na wejście do szkoły lub na salę egzaminacyjną, zdający zachowują odpowiedni odstęp, co najmniej 1,5m oraz mają zakryte usta i nos.
- Po wejściu do szkoły należy zdezynfekować ręce i udać się bezpośrednio do sali egzaminacyjnej.
- Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wchodzenia uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu). Uczeń powinien posiadać przy sobie legitymację szkolną.
- Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
- podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
- wychodzi do toalety,
- kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
- Zdający mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku.
- W sali egzaminacyjnej odległość między zdającymi będzie wynosiła 1,5m odległości w każdym kierunku.
- Przed rozpoczęciem egzaminu zdającym przypomniane zostaną obowiązujące zasady bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim:
- zakaz kontaktowania się z innymi zdającymi,
- obowiązek zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym,
- niedotykanie dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką,
- konieczność zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzaminie.
- Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
- Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
GODZINA PRZYBYCIA DO SZKOŁY!
- Uczniowie klasy przychodzą do szkoły na konkretną godzinę (nie wcześniej, nie później). Wchodzą do budynku głównym wejściem według kolejności w dzienniku lekcyjnym:
- godzina 7:50 – 7:55 – nr 1, 2, 3, 4
- godzina 7:55 – 8:00 – nr 5, 6, 7, 8
- godzina 8:00 – 8:05 – nr 9, 10, 11, 12
- godzina 8:05 – 8:10 – nr 13, 14, 15, 16
- godzina 8:10 – 8:15 – nr 17, 18, 19.
- Przed wejściem do szkoły wyznaczony pracownik sprawdza obecność, mierzy temperaturę ciała i oddelegowuje ucznia do wyznaczonej sali egzaminacyjnej.
- Uczeń umieszcza rzeczy osobiste w szatni i dezynfekuje ręce.
- Po ukończeniu egzaminu uczeń dezynfekuje ręce, odbiera rzeczy osobiste z szatni i wychodzi wyjściem głównym zachowując odpowiedni dystans i unikając tworzenia się grup.
Dyrektor PSP w Łanach – mgr Alfred Kordula