Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Nasza szkoła f_psplany_9a.jpeg g_psplany_10a.jpeg h_psplany_11a.jpeg i_psplany_12a.jpeg j_psplany_13a.jpeg k_psplany_14a.jpeg l_psplany_15a.jpeg m_psplany_16a.jpeg n_psplany_17a.jpeg o_psplany_18a.jpeg p_psplany_19a.jpeg r_IMG_3963_20a.jpeg s_psplany_7a.jpeg t_psplany_8a.jpeg u_psplany_6a.jpeg

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

 

Dnia 5 lutego 2020 r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli piękne przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy V, uczęszczających na zajęcia rozwijające umiejętności teatralne. Była to inscenizacja bajki pt.: „Śpiąca królewna”. W kolejnej części uroczystości uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę oraz jakie korzyści daje czytanie książek.

Uczniowie klasy I odgadywali także zagadki, które sprawdziły ich znajomość korzystania z książek z biblioteki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i zostali pasowani na czytelnika książką z biblioteki szkolnej. Uroczystość uświetniła obecność bibliotekarki z Publicznej Biblioteki w Łanach, Pani Anety Langer. Pasowanie na czytelnika oraz część artystyczną przygotowała Pani Bogusława Zachwey.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali piękny pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu i słodkie upominki.