Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Nasza szkoła

30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka

20 listopada minęła 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez UNICEF. W tym dniu w szkole dominował kolor niebieski, który jest rozpoznawalnym znakiem tej organizacji. Uczniowie wraz z nauczycielami przy wykorzystaniu sprzętu multimedialnego i internetu rywalizowali w quizie Kahoot na temat „Prawa dziecka”. Odbył się też apel poświęcony tej tematyce. Zaprezentowane zostały filmy m.in. z udziałem Ambasadora Dobrej Woli Davidem Beckhamem, a także przeprowadzony został szkolny quiz. Międzynarodowy dzień praw dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Celem wspólnie podejmowanych inicjatyw jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.