Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Nasza szkoła f_psplany_9a.jpeg g_psplany_10a.jpeg h_psplany_11a.jpeg i_psplany_12a.jpeg j_psplany_13a.jpeg k_psplany_14a.jpeg l_psplany_15a.jpeg m_psplany_16a.jpeg n_psplany_17a.jpeg o_psplany_18a.jpeg p_psplany_19a.jpeg r_IMG_3963_20a.jpeg s_psplany_7a.jpeg t_psplany_8a.jpeg u_psplany_6a.jpeg

30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka

20 listopada minęła 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez UNICEF. W tym dniu w szkole dominował kolor niebieski, który jest rozpoznawalnym znakiem tej organizacji. Uczniowie wraz z nauczycielami przy wykorzystaniu sprzętu multimedialnego i internetu rywalizowali w quizie Kahoot na temat „Prawa dziecka”. Odbył się też apel poświęcony tej tematyce. Zaprezentowane zostały filmy m.in. z udziałem Ambasadora Dobrej Woli Davidem Beckhamem, a także przeprowadzony został szkolny quiz. Międzynarodowy dzień praw dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Celem wspólnie podejmowanych inicjatyw jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.