Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Nasza szkoła

Osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014

  • Wojewódzki Konkurs Polonistyczny – etap gminny: I miejsce, etap wojewódzki – tytuł finalisty Katarzyny Kroker.
  • Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap gminny: II miejsce Katarzyna Kroker, IV miejsce Steven Serzisko.
  • Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – etap gminny: III miejsce Bartłomiej Jakubczyk.
  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny – etap gminny: I miejsce Katarzyna Kroker.
  • Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy – etap gminny: III miejsce Katarzyna Kroker, V miejsce Tobias Wąsik.
  • Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – etap gminny: III miejsce Mateusz Kordula.
  • Gminny Konkurs Matematyczny dla klas I – III – I i II miejsce (kl. I), II miejsce Marek Wieczorek i III miejsce Michaela Zemełka (kl. III).
  • Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I – III – I miejsce Michaela Zemełka i III miejsce Vivienne Siodlaczek (kl. III).
  • Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży „Matematyka Innego Wymiaru” – etap powiatowy: I miejsce Katarzyna Głombik i Katarzyna Kroker, II miejsce Patryk Pieruszka, Patrycja Ceda i Michael Walach, III miejsce Kevin Serzisko; etap wojewódzki: X miejsce Patryk Pieruszka, XV miejsce Katarzyna Kroker.
  • Wojewódzki Konkurs Fotograficzny Wirtualnej Akademii Astronomii „Odkrywca Światów” – I miejsce Tobias Wąsik – zdjęcie Galaktyka M 31 w Andromedzie zostało wykonane zdalnie sterowanym teleskopem Uniwersytetu Bradford na Teneryfie.
  • Wojewódzki Konkurs na pracę badawczą Wirtualnej Akademii Astronomii „Odkrywca Światów” – I miejsce Tomasz Habrom za pracę „Obserwacje wschodów Słońca”.

Osiągnięcia z wychowania fizycznego:

  • Dwa ognie – I miejsce dziewcząt i II chłopców w zawodach gminnych, III miejsce dziewcząt w zawodach powiatowych.
  • Marsz sprawnościowo – obronny: I miejsce w zawodach powiatowych w składzie: Michael Walach, Fabian Smiatek, Nikodem Krybus.
  • Halowa piłka nożna – II miejsce chłopców w zawodach gminnych.
  • Indywidualne powiatowe biegi przełajowe: I miejsce Daniela Szynol, IV miejsce Mateusz Kordula, V miejsce Katarzyna Głombik.
  • Indywidualne wojewódzkie biegi przełajowe w Lasocicach – udział Katarzyny Głombik i Danieli Szynol w finale wojewódzkim.
  • Mały Olimpijczyk – chłopcy: I miejsce w zawodach gminnych i VII w powiatowych, dziewczęta: I miejsce w zawodach gminnych i V w powiatowych.
  • Mini piłka nożna chłopców – II miejsce w zawodach gminnych.
  • Mistrzostwa powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym: I miejsce Michael Walach, II miejsce Mateusz Kordula, III miejsce Gwóźdź Monika, IV miejsce Piotr Spleśniały.
  • Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców – VIII miejsce w finale wojewódzkim Michael Walach.
  • Mistrzostwa Szkół Podstawowych w LA: I miejsce Mateusz Kordula na 100m i II miejsce Fabian Smiatek w pchnięciu kulą w zawodach powiatowych; udział uczniów w finale wojewódzkim w Opolu.

Osiągnięcia plastyczne:

  • „Bezpiecznie na wsi – Nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu” – II miejsce w województwie Michaela Zemełka.
  • „Zaczarowany Świat bibuły” – wyróżnienie na etapie wojewódzkim Michaela Zemełka.
  • „Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich w oczach dziecka” – II miejsce Patrycja Ceda i wyróżnienie Agata Groeger na etapie wojewódzkim.
  • „Prawidłowe postępowanie z odpadami w postaci zużytych baterii i akumulatorów” – wyróżnienie dla Vanessy Gruszka i Sary Kasek na etapie wojewódzkim.
  • „Moja przyszłość w Opolskiem” – I miejsce w województwie Agata Groeger.
  • „Śląsk – moja mała ojczyzna” – III miejsce na etapie wojewódzkim dla Izabeli Mincer i Katarzyny Wyżgoł.
  • „Konkurs na bożonarodzeniową kartkę świąteczną” – 2 laureatów na etapie wojewódzkim, tj. Kinga Cholewa i Katarzyna Wyżgoł.
  • „Żyj sportowo” w ramach „Roku Szkoły w Ruchu” – I miejsce Michaela Zemełka, Kinga Cholewa i Vivienne Siodlaczek oraz wyróżnienie Daniela Szynol, Sara Kasek i Wiktoria Hałas na etapie wojewódzkim.
  • „Rodzina naturalnym  środowiskiem człowieka” – II miejsce Michaela Zemełka i wyróżnienie Daniela Szynol na etapie diecezjalnym.
  • „Wypisz i wymaluj super kota” w ramach ogólnopolskiego programu „Mam kota na punkcie mleka” – 5 uczennic uzyskało tytuł laureata, tj. Agata Groeger, Izabela Mincer, Sara Kasek, Michaela Zemełka i Kinga Cholewa.
  • Konkurs na logo programu „Nie pal przy mnie, proszę” – III miejsce Anna Obrusnik i wyróżnienie Vivienne Siodlaczek.

Religia:

  • Katarzyna Kroker uzyskała tytuł finalisty Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2014.

 

3 uczniów zostało wyróżnionych przez Wójta Gminy Cisek w Plebiscycie na Super Uczeń, Talent i Sportowiec:

Super Uczeń – Katarzyna Kroker

Super Talent – Michael Walach

Super Sportowiec – Mateusz Kordula