Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Nasza szkoła

X Marsz Sprawnościowo-Obronny im. A-bpa Józefa Gawiny, Biskupa Polowego Wojska Polskiego II RP

27.09.2013r. w Brzeźnicy odbył się X Marsz Sprawnościowo-Obronny im. A-bpa Józefa Gawiny, Biskupa Polowego Wojska Polskiego II RP. Organizatorem był UKS „Orzeł” Brzeźnica, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy. Celem imprezy było sprawdzenie wiedzy i umiejętności młodzieży w zakresie obronności oraz sprawności fizycznej w dyscyplinach przydatnych w wojsku. Zespoły składające się z trzech zawodników, miały do pokonania odcinek ok.1,5 km urozmaiconej trasy na której znajdowały się punkty kontrolne:

 

1.    Udzielenie pierwszej pomocy

2.    Maska p-gaz

3.    Terenoznawstwo - praca z kompasem i mapą

4.     Tor przeszkód

5.     Strzelanie z karabinka pneumatycznego

6.    Strzelanie z łuku

7.     Rzut granatem

8.    KIM (spostrzegawczość)

 

Organizatorzy zapewnili uczestnikom poczęstunek i nagrody. W zawodach szkół podstawowych wzięło udział siedem zespołów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców: Michael Walach, Fabian Smiatek i Nikodem Krybus. Drużyna uzyskała I miejsce. Organizatorzy wyłonili także najlepszego indywidualnego strzelca zawodów SP I GIM, którym okazał się nasz uczeń, Fabian Smiatek. Gratulujemy.   

 

Wyniki zawodów:

I  miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa Łany

II miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny numer 3 Racibórz

III miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny Brzeźnica 

 

DSC09878_s.jpeg DSC09881_s.jpeg DSC09882_s.jpeg DSC09884_s.jpeg DSC09893_s.jpeg DSC09895_s.jpeg DSC09898_s.jpeg