Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Nasza szkoła

Konkurs wiedzy religijnej ŻAK 2013

Tegoroczna edycja  Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2013 nosi tytuł „Drzwi Wiary...Chrystus Drogą naszego zbawienia”  i nawiązuje do „Roku Wiary” ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI. Eliminacje szkolne odbyły się 23 października 2012r. W Publicznej Szkole Podstawowej w Łanach do etapu rejonowego zakwalifikowały się dwie osoby: Anna Groeger i Kamil Ignacy z klasy VI. Miesiąc później – 26 listopada 2012r. uczniowie ci pojechali do Kędzierzyna – Koźla, by wziąć udział w następnym etapie konkursu i dostać się do etapu diecezjalnego. 4 marca 2013 w Opolu odbył się finał DKWR ŻAK, a parę dni później Ania i Kamil dowiedzieli się, że zostali laureatami konkursu.

16 kwietnia odbyła się uroczysta gala, na której  ks. biskup Paweł Stobrawa, ks. Marcin Wilczek – Dyrektor Wydziału Katechetycznego oraz przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Opolu wręczali uczniom pamiątkowe dyplomy i nagrody. Uczniów do konkursów przygotowała Pani Urszula Cholewa.

 

DSC06731_s.jpeg