Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Nasza szkoła

Powitanie wiosny

Uczniowie PSP w Łanach na powitanie wiosny przeszli przez wieś z Marzanną. Korowód prowadzili chłopcy z pasjami muzycznymi: Tomasz  Gwóźdź i Damian Swolana  Na instrumentach dętych grali piosenki ludowe utwory marszowe. Następnie na podwórku szkolnym dokonano symbolicznego unicestwienia zimy czyli spalono Marzannę.

 

W drugiej części dnia odbył się konkurs ”Zwierzęta wokół nas” dla uczniów klas IV-VI..Zasady konkursu były podobne do tych w telewizyjnym teleturnieju „ Postaw na milion”. Każda para uczestników dostawała 100 cukierków i obstawiała nimi 4 odpowiedzi na kolejne pytania. Błędne obstawienie oznaczało stratę cukierków .Było dużo zabawy i emocji. .Ta niecodzienna forma edukacji została przygotowana we współpracy z kołem łowieckim Łoś, które dostarczyło szkole literaturę, z której przygotowywali się uczniowie.           

DSC04316_s.jpeg DSC04326_s.jpeg DSC04330_s.jpeg