Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Powitanie wiosny

Uczniowie PSP w Łanach na powitanie wiosny przeszli przez wieś z Marzanną. Korowód prowadzili chłopcy z pasjami muzycznymi: Tomasz  Gwóźdź i Damian Swolana  Na instrumentach dętych grali piosenki ludowe utwory marszowe. Następnie na podwórku szkolnym dokonano symbolicznego unicestwienia zimy czyli spalono Marzannę.

 

W drugiej części dnia odbył się konkurs ”Zwierzęta wokół nas” dla uczniów klas IV-VI..Zasady konkursu były podobne do tych w telewizyjnym teleturnieju „ Postaw na milion”. Każda para uczestników dostawała 100 cukierków i obstawiała nimi 4 odpowiedzi na kolejne pytania. Błędne obstawienie oznaczało stratę cukierków .Było dużo zabawy i emocji. .Ta niecodzienna forma edukacji została przygotowana we współpracy z kołem łowieckim Łoś, które dostarczyło szkole literaturę, z której przygotowywali się uczniowie.           

DSC04316_s.jpeg DSC04326_s.jpeg DSC04330_s.jpeg