Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Nasza szkoła f_psplany_9a.jpeg g_psplany_10a.jpeg h_psplany_11a.jpeg i_psplany_12a.jpeg j_psplany_13a.jpeg k_psplany_14a.jpeg l_psplany_15a.jpeg m_psplany_16a.jpeg n_psplany_17a.jpeg o_psplany_18a.jpeg p_psplany_19a.jpeg r_IMG_3963_20a.jpeg s_psplany_7a.jpeg t_psplany_8a.jpeg u_psplany_6a.jpeg

Powitanie wiosny

Uczniowie PSP w Łanach na powitanie wiosny przeszli przez wieś z Marzanną. Korowód prowadzili chłopcy z pasjami muzycznymi: Tomasz  Gwóźdź i Damian Swolana  Na instrumentach dętych grali piosenki ludowe utwory marszowe. Następnie na podwórku szkolnym dokonano symbolicznego unicestwienia zimy czyli spalono Marzannę.

 

W drugiej części dnia odbył się konkurs ”Zwierzęta wokół nas” dla uczniów klas IV-VI..Zasady konkursu były podobne do tych w telewizyjnym teleturnieju „ Postaw na milion”. Każda para uczestników dostawała 100 cukierków i obstawiała nimi 4 odpowiedzi na kolejne pytania. Błędne obstawienie oznaczało stratę cukierków .Było dużo zabawy i emocji. .Ta niecodzienna forma edukacji została przygotowana we współpracy z kołem łowieckim Łoś, które dostarczyło szkole literaturę, z której przygotowywali się uczniowie.           

DSC04316_s.jpeg DSC04326_s.jpeg DSC04330_s.jpeg