Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Nasza szkoła f_psplany_9a.jpeg g_psplany_10a.jpeg h_psplany_11a.jpeg i_psplany_12a.jpeg j_psplany_13a.jpeg k_psplany_14a.jpeg l_psplany_15a.jpeg m_psplany_16a.jpeg n_psplany_17a.jpeg o_psplany_18a.jpeg p_psplany_19a.jpeg r_IMG_3963_20a.jpeg s_psplany_7a.jpeg t_psplany_8a.jpeg u_psplany_6a.jpeg

13 maraton matematyczny

17 grudnia 2011 roku odbył się 13 Szkolny Maraton Matematyczny dla uczniów klas III-VI .

22 uczniów naszej szkoły rozwiązywało zadania matematyczne i zbierało punkty które, mogły się zamienić na oceny celujące lub bardzo dobre. Maraton podzielony był na 5 etapów. W przerwach między kolejnymi etapami przedstawicielki rodziców:        pani Ewa Gwóźdź i pani Ilona Franica serwowały uczniom pyszności kuchni regionalnej np.: kołocz, sznity z fetem, lęga z matmoladą, domowe ogórki i cukinia z krauzów . Cały tegoroczny maraton matematyczny odbywał się pod hasłem „Bydymy godać i rachować” dlatego rozmawiano gwarą śląską, uczestnicy ubrali się w regionalne stroje, wybrane zadania matematyczne były gwarą czytane. Nad przebiegiem maratonu czuwała komisja w składzie: dyr Alfred Kordula, mgr Walburga Wegrzyk, mgr Urszula Cholewa, mgr Martyna Zemełka. Atmosfera zajęć bardzo się uczniom podobała. Pracowali wytrwale i dziewięciu osobom udało się zebrać wystarczającą ilość punktów na ocenę celującą. Byli to: Katarzyna Kroker, Damian Swolana, Katarzyna Pytlik, Natalia Ficoń, Anna Groeger, Kamil Ignacy, Agata Groege, Damian Wieczorek i Julia Franica.

DSC03673_s.jpeg DSC03677_s.jpeg DSC03686_s.jpeg DSC03700_s.jpeg