Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Nasza szkoła f_psplany_9a.jpeg g_psplany_10a.jpeg h_psplany_11a.jpeg i_psplany_12a.jpeg j_psplany_13a.jpeg k_psplany_14a.jpeg l_psplany_15a.jpeg m_psplany_16a.jpeg n_psplany_17a.jpeg o_psplany_18a.jpeg p_psplany_19a.jpeg r_IMG_3963_20a.jpeg s_psplany_7a.jpeg t_psplany_8a.jpeg u_psplany_6a.jpeg

Śniadanie daje moc

8 listopada uczniowie klas I – III naszej szkoły włączyli się do ogólnokrajowej akcji pod hasłem – Śniadanie daje moc. Organizatorem jej było Partnerstwo Dla Zdrowia.
Pomysł zainicjowany został cztery lata temu w Unii Europejskiej przez Komisarza ds. Zdrowia i ten dzień w wielu krajach Unii już od kilku lat jest obchodzony jako „Dzień Zdrowego Śniadania”. Jednym z celów akcji jest propagowanie prawidłowego żywienia dzieci oraz uświadamianie znaczenia spożycia śniadania przed nauką w szkole.
Wspólne przygotowanie i spożycie śniadania w klasie sprawiło dzieciom wiele radości. Pracowały z wielkim zaangażowaniem i prześcigały się w pomysłach przygotowując kanapki, koreczki. Czego tam nie było? Muchomorki, stateczki, motylki, kwiatki, lody, rybki… Cała kraina bajek. W czasie pracy pomocą wspierały naszych małych kucharzy mamy, nawet babcie. Dzięki ich inicjatywie stoły wyglądały wspaniale.
Pomysł bardzo się wszystkim spodobał. Na pewno za rok znów włączymy się do akcji.
DSC03115_s.jpeg   DSC03117_s.jpeg    DSC03130_s.jpeg DSC03145_s.jpeg DSC03157_s.jpeg