Łany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaŁany z lotu ptakaNasza szkołaf_psplany_9a.jpegg_psplany_10a.jpegh_psplany_11a.jpegi_psplany_12a.jpegj_psplany_13a.jpegk_psplany_14a.jpegl_psplany_15a.jpegm_psplany_16a.jpegn_psplany_17a.jpego_psplany_18a.jpegp_psplany_19a.jpegr_IMG_3963_20a.jpegs_psplany_7a.jpegt_psplany_8a.jpegu_psplany_6a.jpeg

Koło Europejskie z j.angielskim

W tym roku szkolnym tj. 2010/2011 po raz pierwszy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Łanach mają możliwość uczestniczenia w zajęciach Kółka Europejskiego z Językiem Angielskim prowadzonych przez nauczyciela Języka Angielskiego p. Romana Bugla. Jest ono skierowane do uczniów klas IV – VI, którzy interesują się problematyką europejską oraz są zainteresowani rozwijaniem swoich umiejętności językowych a przede wszystkim języka angielskiego jako języka komunikacji międzynarodowej oraz nawiązywaniem znajomości ze społecznością europejską. 

Cotygodniowe zajęcia mają głównie na celu:
  • poznawanie krajów członkowskich Unii Europejskiej (kultury, obyczajów, znanych osób),
  • kształtowanie postawy tolerancji, otwartości i życzliwości wobec innych narodów,
  • kształtowanie postaw proeuropejskich przy jednoczesnym promowaniu własnej ojczyzny,
  •  pobudzanie kreatywności,
  • zdobywanie umiejętności nawiązywania kontaktów w j. angielskim,
  •  rozwijanie umiejętności językowych,
  • rozwijanie umiejętności twórczego rozwiązywania problemów, pozyskiwania  informacji i  pracy w grupie,
  • zdobywanie wiedzy o własnym regionie, Polsce, Europie i Unii Europejskiej,
  • w dalszym etapie współpraca z instytucjami lub programami zajmującymi się integracją europejską,
  •  rozwijanie tożsamości europejskiej budowanej na gruncie miłości do małej i wielkiej ojczyzny.

Jak do tej pory uczniowie zapisani na owe zajęcia zapoznali się z kulturą, krótką historią, ważnymi osobami wybranych większych krajów europejskich takich jak Niemcy, Francja, Włochy. Sporządzili też gazetkę z mapą Europy oraz widniejącymi flagami oraz nazwami krajów w j. angielskim. Do dyspozycji również mają zawieszony na gazetce mini słownik polsko-angielsko-niemiecko-włosko-turecki. Ponadto ogłoszony został konkurs na najlepsze logo Kółka Europejskiego. W okresie świątecznym  uczniowie będą gromadzili materiały opisujące zwyczaje i potrawy świąteczne a następnie wspólnymi siłami sporządzimy prezentację Bożonarodzeniową o naszym regionie w języku angielskim.
Zawsze możesz dołączyć do naszego grona młodych Europejczyków. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek od godz.13:30 do 14:15. Wymagane jest jedynie zezwolenie rodzica. Wszelkie informacje u nauczyciela Języka Angielskiego. 

DSC01433_s.jpeg DSC01438_s.jpeg