Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Nasza szkoła

Koło plastyczne

Zajęcia koła plastycznego odbywają się w naszej szkole w każdy poniedziałek (dla klas IV – VI) oraz środę (dla klas I – III).

Koło plastyczne przeznaczone jest nie tylko dla uczniów utalentowanych, ale wszystkich tych, którzy chcą i lubią tworzyć.
Celem zajęć jest rozwijanie zdolności i talentów plastycznych dzieci. Mają one  możliwość poznawania różnych technik plastycznych i doskonalenia własnego warsztatu pracy, a także rozwijania wyobraźni i sprawności manualnych. Rozbudzają w sobie zainteresowania różnymi formami twórczości. Przez swoją działalność plastyczną dzieci  uczą się kreatywności, śmiałości w podejmowaniu nowych zadań, zdolności oceny i kształtowania najbliższego otoczenia. Stosowanie form pracy w grupie sprzyja kształtowaniu umiejętności pracy zespołowej. Na zajęciach panuje miła i przyjazna atmosfera.
Ponadto uczestnicy koła plastycznego od wielu lat  biorą aktywny udział w wielu szkolnych i pozaszkolnych konkursach plastycznych, zdobywają nagrody i wyróżnienia.
 
NASZE OSIĄGNIĘCIA
IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci i Młodzieży „Ogień – woda – dwa żywioły” organizowany przez Komendanta Głównej Państwowej Straży Pożarnej i Szefa Obrony Cywilnej Kraju:
I miejsce na szczeblu wojewódzkim – Daniel Kubina.  
 
Konkurs Plastyczny pt. „Ja, Ty, My w Zjednoczonej Europie” organizowany w ramach III edycji Dni Europejskich Województwa Opolskiego – Katarzyna Parys i Angelika Zając zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich.  Celem konkursu było upowszechnianie idei Unii Europejskiej wśród mieszkańców Opolszczyzny. Angelika zdobyła w tym konkursie wyróżnienie.
Wojewódzki Konkurs Literacko – Plastycznym pt. „Zwierzaki” organizowany przez Polski Związek Łowiecki pod patronatem Kuratorium Oświaty w Opolu:
  • w IV edycji laureatem konkursu został Marcin Szynol,
  • w V edycji wyróżnienie otrzymała Karina Długosz,
  • w VI edycji laureatką i zdobywczynią nagrody została uczennica Joanna Kordula.
 
Konkurs plastyczny pod nazwą: „Wybieramy dziecięce logo opolskiej Policji”, zorganizowany przez Komendę Policji w Opolu i Opolskie Kuratorium Oświaty:
Marcin Prokop –  jeden z laureatów tego konkursu.
 
W konkursie plastycznym organizowanym przez Rejonowy Urząd Poczty Polskiej w Kędzierzynie – Koźlu polegającym na zaprojektowaniu karty pocztowej pt. „Moje święta Bożego Narodzenia” laureatką została uczennica Monika Pytlik, której praca została wydrukowana na kartach korespondencyjnych i znalazła się w sprzedaży w urzędach pocztowych.
 
III edycja Konkursu Plastycznego „Moja Ziemia – Mój Świat”, organizowany  przez Ogólnopolski Miesięcznik Ekologiczny EKOŚWIAT – Monika Pytlik zdobyła wyróżnienie.
 
VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Strażak ratownik w akcji”:
IV miejsce w eliminacjach wojewódzkich – Katarzyna Parys.
 
VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „Woda – Bezpieczeństwo – Ja”. Organizatorami konkursu byli Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej i Szef Obrony Cywilnej Kraju:
Karina Długosz, Kasia Parys, Gabrysia Kordula zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych, a w eliminacjach wojewódzkich zajęły następujące miejsca:
Katarzyna Parys – II miejsce,
Gabriela Kordula – IV miejsce.
 
Konkurs plastyczny organizowany przez Energia Pro Koncern Energetyczny SA w Opolu w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Bezpieczniej z prądem” pod hasłem „Prąd naszym bezpiecznym przyjacielem”:
I miejsce w kategorii klas I – III – Gabriela Kordula, a w następnej edycji „Bezpieczniej z prądem” uczennice Joanna Kordula i Gabriela Kordula otrzymały wyróżnienia.
Kolejna edycja ww. konkursu  „Jak bezpieczny i pożyteczny jest prąd” Gabriela Kordula i Denis Swolana otrzymali wyróżnienia.
 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na Rzeźbę z Masy Solnej pt. „Anioł z różnych stron świata”:  
wyróżnienia – Sandra Przewoźnik i Katarzyna Parys.
 
„Sport w wyobraźni ucznia”, popularyzujący wartości wychowawcze sportu i propagujący idee olimpijskie, uniwersalne i humanistyczne sportu:  
na etapie wojewódzkim konkursu nagrodzone zostały prace Eweliny  Mincer, Aniki Zigller, Magdaleny Kałuża.
 
Międzynarodowy Konkurs Plastycznym Dla Dzieci i Młodzieży pt. „Sport w wyobraźni – Pekin 2008” uczennica Gabriela Kordula otrzymała nagrodę na etapie wojewódzkim i wraz z inną uczennicą wzięły udział w wystawie plastycznej pod tym tytułem zorganizowanej w Opolu.
 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny z okazji XXV – lecia Pontyfikatu Jana Pawła II w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce zajęła – GabrielaKordula,
wyróżnienie – Karina Długosz.
 
Międzynarodowy Konkurs  Plastyczny „Śląsk w Europie”:
I miejsce – Simona Kwiatkowska,
wyróżnienie – Gabriela Kordula.
Udział w wystawie pokonkursowej wzięła także praca  Wiolety Janik. W kategorii  „dzieci” Adam Kordula zajął miejsce IV.
 
Wojewódzka Edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Młodych Artystów FAI 2006 r.  pt. „Sporty lotnicze w harmonii z naturą”:
I miejsce w kategorii wiekowej 6 – 9 lat etapu wojewódzkiego zajął Adam Kordula, uczennica Simona Kwiatkowska miejsce I w grupie 10 – 13 lat. Praca Simony zajęła także I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Artystów FAI 2006 oraz reprezentowała Polskę w eliminacjach Światowego Konkursu Młodych Artystów FAI w 2006 roku.
 
ROK SZKOLNY 2007/2008
 
Diecezjalny Konkurs Plastyczny pt. „Wędrówki z kredką i pędzlem po Słowie Bożym czyli od Adama i Ewy do Apokalipsy”:
II miejsce – Katarzyna Pytlik (kl. I).
 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „112 w każdej sprawie – nie używaj przy zabawie”:
ELIMINACJE GMINNE: 
I miejsce (grupa młodsza) – Kamil Ignacy (kl. I),
II miejsce (grupa młodsza)– Anna Groeger (kl. I),
III miejsce (grupa młodsza)– Katarzyna Pytlik (kl. I),
IV miejsce (grupa młodsza) – Julia Franica (kl. I).  
ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE:
II miejsce – Kamil Ignacy (kl. I).
 
ROK SZKOLNY    2008/2009
 
 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „KLĘSKA – POWÓŹ CZY HURAGAN – STRAŻ POŻARNA CI POMAGA”:
ETAP GMINNY:
I miejsce (w grupie młodszej) – Kamil Ignacy (kl. II),
I miejsce (w grupie średniej) – Aneta Zemełka (kl. VI),
I miejsce (w grupie średniej) – Agata Parys (kl. VI),
I miejsce (w grupie średniej ) – Agnieszka Cholewa (kl. V).
ETAP POWIATOWY:
III miejsce (w grupie młodszej) – Kamil Ignacy (kl. II),
II miejsce (w grupie średniej) – Agnieszka Cholewa (kl. V),
III miejsce (w grupie średniej) – Agata Parys (kl. VI).
ETAP WOJEWÓDZKI :
I miejsce – Agnieszka Cholewa (kl. V).
 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny (z okazji międzynarodowego roku astronomii) „ŚWIAT PIĘKNY JAK MALOWANIE”:
Piotr Obst (kl. VI) – WYRÓŻNIENIE.
 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny w ramach ogólnopolskiego programu „Bezpieczniej z prądem”:
ETAP REJONOWY:
WYRÓŻNIENIE – Karolina Kowalik (kl. VI).
ETAP WOJEWÓDZKI:
WYRÓŻNIENIE (grupa młodsza) – Katarzyna Kroker (kl. I),
I miejsce (w grupie średniej) – Natalia Bulik (kl. VI),
III miejsce (w grupie średniej ) – Robert Foltys (kl. VI),
WYRÓŻNIENIE: Piotr Kurfeld (kl. IV).
Robert Foltys został laureatem III nagrody ww. konkursu na szczeblu ogólnopolskim.
 
Gminny Konkurs Plastyczny „Na Odrze wszystkim jest dobrze” wraz z wystawą prac na imprezie środowiskowej „PŁYWADŁA”:
II miejsce (grupa młodsza) – Kamil Ignacy (kl. II),
III miejsce ( grupa młodsza) – Katarzyna Kroker, Mateusz Kordula (kl. I),
I miejsce (grupa średnia) – Piotr Kurfeld (kl. IV),
III miejsce (grupa średnia) – Agnieszka Cholewa (kl. V), Jolanta Orzechowska (kl. VI), Patrycja Kurfeld (kl. V).
Zorganizowane SZKOLNE KONKURSY PLASTYCZNE wraz z szkolnymi wystawami to:
„Jak mówi stare przysłowie   – ruch to zdrowie”,
„Szacunek i życzliwość w naszej szkole” – plakat.
 
ROK SZKOLNY 2009/2010
 
„20 lat Konwencji o Prawach Dziecka – konkurs” organizator: Biuro Rzecznika Praw Dziecka:
Piotr Kurfeld (kl. V), Elwira Szynol (kl. VI) – uczniowie otrzymali w tym konkursie WYRÓŻNIENIE.
 
„KONKURS, KTÓRY OWOCUJE NAGRODAMI” organizowany przez Krajową Unię Producentów Soków i Agencję Rynku Rolnego:
Agnieszka Cholewa (kl. VI) została nagrodzona za wykonanie najlepszej pracy województwa opolskiego.
 
Diecezjalny Konkurs Plastyczny pt. „EWANGELIA – DOBRA NOWINA”:
Piotr Kurfeld (kl. V)III miejsce (grupa II – uczniowie szkół podstawowych).
 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „WIATR, WYPADEK, OGIEŃ, WODA – STRAŻAK ZAWSZE RĘKĘ PODA” organizowany przez Komendanta Głównej Państwowej Straży Pożarnej:
ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE:
Piotr Spleśniały (kl. II) – I miejsce (w grupie młodszej),
Agnieszka Cholewa (kl. VI) – I miejsce (w grupie średniej).
 
ROK SZKOLNY 2010/ 2011 
 
Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Zagrożenia wypadkowe w oczach dziecka”:
Organizator: Wojewódzka Komisja ds. Bezpieczeństwa Pracy w Rolnictwie Indywidualnym przy Okręgowym Inspektoracie Pracy w Opolu:
Piotr Kurfeld (kl. VI) – WYRÓŻNIENIE
 
NASZE POCZĄTKI – galeria prac:
www.dorota.elektronic.com.pl