Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Nasza szkoła Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Łany z lotu ptaka Nasza szkoła

Osiągnięcia w roku szkolnym 2009/2010

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny

Agnieszka Cholewa – I miejsce na etapie gminnym oraz tytuł finalisty na etapie wojewódzkim
Elwira Szynol – III miejsce na etapie gminnym
Łukasz Ignacy – IV miejsce na etapie gminnym
 
Wojewódzki Konkurs Historyczny
Elwira Szynol – I miejsce na etapie szkolnym
Agnieszka Cholewa – II miejsce na etapie szkolnym
Łukasz Ignacy – III miejsce na etapie szkolnym
 
Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy 
Karolina Kirchniawy – I miejsce na etapie gminnym
Agnieszka Cholewa – II miejsce na etapie gminnym
Damian Pieruszka – III miejsce na etapie gminnym
 
Wojewódzki Konkurs Matematyczny
Łukasz Ignacy – III miejsce na etapie gminnym
 
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
Tobiasz Mastalerz – I miejsce na etapie szkolnym
Łukasz Ignacy – II miejsce na etapie szkolnym
Agnieszka Cholewa – II miejsce na etapie szkolnym
 
Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego
Natalia Ficoń – I miejsce na etapie gminnym
Sandra Ksol – IV miejsce na etapie gminnym
 
Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Jugend trägt Gedichte vor” – młodzież recytuje poezję
Natalia Ficoń (IVb) – udział w eliminacjach rejonowych
Łukasz Ignacy (VIa) – udział w eliminacjach rejonowych
 
Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu
I miejsce w wojewódzkim przeglądzie jasełek w języku niemieckim. Uczniowie reprezentujący szkołę to: Krybus Nikodem, Franica Julia, Ignacy Kamil, Kaleta Lukas, Smiatek Piotr, Pytlik Katarzyna, Długosz Patryk, Gwóźdź Thomas, Ksol Sandra, Pilich Marek, Ryborz Iwona, Zemełka Patrycja, Ficoń Natalia, Swolana Damian, Swolana Olaf, Kirchniawy Karolina, Foltys Edyta, Groeger Anna
 
Regionalny Konkurs Literacki „Ze Śląskiem na ty”
Daniela Spleśniały – II miejsce w kategorii II
 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Wiatr, wypadek, ogień, woda-strażak zawsze rękę poda”
Piotr Spleśniały – I miejsce w eliminacjach wojewódzkich w grupie I
Agnieszka Cholewa – I miejsce w eliminacjach wojewódzkich w grupie II
 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ogłoszony przez Rzecznika Praw Dziecka z okazji XX rocznicy przyjęcia Konwencji o Prawach Dziecka przez Ogólne Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych
Elwira Szynol – wyróżnienie 
Piotr Kurfeld – wyróżnienie
 
„Konkurs, który owocuje nagrodami” – ogólnopolski konkurs plastyczny, propagujący zasady zdrowego żywienia wśród uczniów pod hasłem „Moja przygoda z warzywami, owocami i sokami”
Agnieszka Cholewa – najlepsza praca plastyczna w województwie opolskim uczennicy klasy VI
 
Diecezjalny Konkurs Plastyczny dla dzieci Opole 2010 pod hasłem „Ewangelia – dobra nowina”
Piotr Kurfeld – III miejsce w grupie II (ucz. kl. V)
 
Ogólnopolski Konkurs Astronomiczny „Odkryj Swój Wszechświat”
Agnieszka Cholewa – wyróżnienie I stopnia w grupie do 12 lat
Michał Płoszczyca –wyróżnienie I stopnia w grupie powyżej 12 lat
 
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Wydawnictwa Oxford „Matematyka Plus”
Dawid Piechula – tytuł laureata III stopnia kl. V
Piotr Kochoń – tytuł laureata III stopnia kl. V
Łukasz Ignacy – tytuł laureata III stopnia kl. VI
Sandra Ksol – tytuł laureata V stopnia kl. IV
 
Powiatowe biegi przełajowe w Kędzierzynie – Koźlu
Udział drużyny dziewcząt : Anna Bulik, Sabina Blana, Jessica Larysz, Julia Sosna, Sandra Kol, Jessica Sardo.
Udział drużyny chłopców: Ireneusz Smarzoch, Krzysztof Kukiełka, Andreas Żydziak, Mateusz Cynar, Grzegorz Fojcik, Paweł Franica, Damian Swolana.
Jessica Sardo zajęła V miejsce i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.
 
Gminna halowa piłka nożna w Cisku
II miejsce na etapie gminnym drużyny chłopców: OlafSwolana, Damian Swolana, Dawid Smiatek, Tobiasz Masztalerz, Tomasz Kubica, Grzegorz Fojcik, Andreas Żydziak, Krzysztof Kukiełka, Paweł Franica, Piotr Kochoń.
 
Powiatowe zawody sportowe „dwa ognie” w Kędzierzynie – Koźlu
VII miejsce na etapie powiatowym drużyny chłopców: Kacper Bukowski, Patryk Wczasek, Klaudiusz Krybus, Łukasz Pawlik, Tomasz Spleśniały, Andreas Żydziak, Paweł Fojcik, Paweł Skazidroga, Dawid Kwiatkowski
 
Półfinał wojewódzki „dwa ognie” w Kędzierzynie – Koźlu
III miejsce na etapie powiatowym drużyny dziewcząt: Kamila Kaleta, Sandra Ksol, Adrianna Pieruszka, Jessica Larysz, Jessica Sardo, Anna Bulik, Klaudia Pytlik, Katarzyna Kapica, Paulina Gwóźdź
Zawody powiatowe „mały olimpijczyk’’ w Kędzierzynie – Koźlu
II miejsce na etapie powiatowym drużyny dziewcząt: Sandra Ksol, Adrianna Pieruszka, Jessica Larysz, Jessica Sardo, Anna Bulik, Klaudia Pytlik, Katarzyna Kapica, Paulina Gwóźdź, Julia Franica
IV miejsce na etapie powiatowym drużyny chłopców: Patryk Wczasek, Łukasz Pawlik, Tomasz Spleśniały, Andreas Żydziak, Paweł Skazidroga, Patryk Długosz, Damian Swolana, Klaudiusz Krybus, Thomas Gwóźdź
 Powiatowe zawody sportowe „tenis stołowy” w Polskiej Cerekwi
III miejsce na etapie powiatowym drużyny dziewcząt: Patrycja Kurfeld, Martina Schmidt
IV miejsce na etapie powiatowym drużyny chłopców: Łukasz Ignacy, Tobiasz Mastalerz
 
Powiatowe zawody sportowe trójbój la w Kędzierzynie – Koźlu
Udział drużyny chłopców na etapie powiatowym: Borzucki Patryk, Swolana Olaf, Swolana Damian, Żydziak Andreas, Gwóźdź Tomasz, Franica Paweł, Krybus Klaudiusz, Pawlik Łukasz